Darbs birojā nozīmē teju astoņas stundas pavadīt sēžot pie datora. Citkārt pavadīto stundu laiks ir vēl lielāks un, ja paskaitām to laiku, ko pie datora sēžam mājās? Jebkurā gadījumā, sēžot pie galda un strādājot, cilvēkam jājūtas ērti un komfortabli. Atbilstošam krēslam te ir ļoti būtiska nozīme, tāpēc biroja krēsli jāizvēlas ar vislielāko rūpību. Ar ko sākt? Tikai ne ar cenu! Biroja krēsli ir nopietns ilgtermiņa ieguldījums, tiem jābūt kvalitatīviem un ergonomiskiem, jānodrošina pareiza sēdēšanas poza, lai nekaitētu darbinieku veselībai, nenogurdinātu un netraucētu strādāt.
Atšķirībā no citiem krēslu veidiem, biroja krēsli sastāv no šādām daļām: sēdekļa, atzveltnes, roku balstiem, balsta mehānismiem, kas sēdekli savieno ar krēsla pamatni, krēsla kājas ar 5–staru balstu (krusteni), riteņiem un virkni detaļām, kas savieno dažādas krēsla konstrukcijas daļas. Obligāts nosacījums – krēsliem jābūt ar regulējamu augstumu, jo no ergonomikas viedokļa pēdām jāatbalstās uz grīdas un pēdas virsmai jāveido 90 grādu leņķis ar apakšstilbu. Arī rokām ir jāatbalstās pret galdu 90 grādu leņķī.
Galvenie biroja krēslu izvēles parametri:
- Sēdeklis – biroja krēsli var būt ar mīkstu, pusmīkstu un cietu sēdvirsmu. Cietības pakāpe atkarīga no sēdekļa pildījuma. Mīkstajiem sēdekļiem izmanto biezu polsterētu slāni ar iekšpusē izvietotām atsperēm. Pusmīkstie sēdekļiem polsterējums ir vidējā biezumā, bet cietie sēdekļi tiek izgatavoti no koka vai metāla. Sēdvirsmai jābūt gludai, ar noapaļotu formu, bez reljefa.
- Atzveltne – tai jānodrošina muguras atbalsts, tāpēc jābūt veidotai anatomiskā formā visā atzveltnes garumā. Turklāt pareizs atbalsts jānodrošina pie dažādām ķermeņa pozas maiņām. Atsevišķos modeļos biroja krēsli tiek papildināti ar regulējamu galvas balstu, kas ir papildu komforts mugurkaulam.
- Roku balsti – tie atvieglo kakla, plecu un muguras muskuļu slodzi ilgstoši strādājot, palīdz rokas novietot ērtā stāvoklī un atslābina augšdelmu muskuļus. Roku balstus izgatavo no plastmasas vai metāla karkasa, atkarībā no modeļa tie var būt ar regulējamu augstumu, polsterēti un pārvilkti ar apdares materiālu.
- Ritenīši – parasti tie ir pieci un piestiprināti pie krēslu balstošā krusteņa jeb staru veida balsta. Biroja krēsli ar ritenīšiem ir viegli manevrējami, turklāt riteņi nodrošina papildu stabilitāti. Ritenīšiem jābūt izgatavotiem no kvalitatīviem materiāliem un bez aizķeršanās jādarbojas uz jebkura grīdas seguma, nebojājot to.
- Mehānismi – mūsdienīgi biroja krēsli tiek aprīkoti ar dažādām funkcijām lietotāja komforta un ergonomikas uzlabošanai. Biroja krēsli nav iedomājami bez iespējas apgriezties ap savu asi, plaši tiek izmantota „brīvās šūpošanās” funkcija, kas ļauj brīvi atgāzties sēdeklī neatkarīgi no sēdētāja svara. Arvien biežāk tiek pieprasīti biroja krēsli ar tā dēvēto sinhrono mehānismu, kas, piemēram, ļauj mainīt atzveltnes un sēdekļa slīpumu un piedāvā virkni dažādas krēsla stāvokļa fiksācijas.
- Materiāli – krēslu konstrukcijas nesošajiem elementiem izmanto augstas stiprības plastmasu vai metālu. Apdarei izmanto dabīgo ādu, sintētiskos ādas aizvietotāju un auduma apdari. Dārgākais materiāls ir dabīgā āda, taču tai ir virkne priekšrocību – materiāls ir gaisu caurlaidīgs, neļauj sasvīst, tam ir augsta izturība un dabīgā āda piešķir krēslam īpašu statusu. Sintētiskie ādas aizvietotāji ir labas kvalitātes materiāli, taču karstā laikā tie sviedrē. Savukārt biroja krēsli ar auduma apdari ir labs un ekonomisks risinājums jebkurā gadījumā. Daudzos modeļos krēslu atzveltnei izmanto izturīgu tīklveida materiālu, kas ir elpojošs, elastīgs un labi „pieguļ” sēdētāja muguras anatomiskajai formai.
- Cena – biroja krēsli tiek piedāvāti dažādās cenu kategorijās. Mūsu piedāvājumu veido gan budžeta grupas biroja krēsli intensīvai ikdienas izmantošanai, gan augstas kvalitātes krēsli, kas atbilst ergonomikas nosacījumiem un kuros iekļautas jaunākas tehnoloģijas vēl komfortablākas un ērtākas darba vides nodrošināšanai.